10 Mart’den not

Yüksel Direnisinin 122. Günü’nü Esra Özkan Özakca ve Veli Sacilik birlikte actilar. Gözaltında olan Acun öğretmenin evine kapı kirilarak girildiği, polis tarafından arama yapıldığı bilgisi geldi.
Gozaltinda tutulan Nuriye Gulmen, Semih Ozakca ve Acun Karadag’in aclik grevinde olduklari, kalp pili takili olan Acun ogretmenin su, seker, tuz almayi da reddettigi öğrenildi.

DİRENİŞÇİLERLE İLGİLİ SON DURUMU PAYLAŞIYORUZ…
Haklarında yakalama kararı veren savcıyla direnişçilerin avukatları görüştüler. Polislerin yaptıkları işkenceleri savcıya anlattılar. Savcının yapılan işkenceden haberdar olmadığını söylemesi üzerine avukatlar “savcı olarak bunu bilmek zorundasınız.Gözaltına aldırdığınız insanların durumlarını denetlemek zorundasınız. Şimdi öğrendiniz takip etmesi gerektiğini söylediler. Soruşturma üzerine ise dosyaya daha bakmadığını söyledi. Avukatlar ” Bu insanlar 120 gündür alandalar. 30 gözaltısı var. Nasıl oluyor da biranda örgüt üyesi olabiliyorlar. Neden davetiye göndermediniz kendilerine. Bu insanların kaçma gibi bir durumlarının olmadığını, neye göre gözaltına aldıklarını anlamadıklarını, müvekkillerine yapılan işkenceden kaynaklı sağlık durumlarının iyi olmadığını, Acun Karadağ’ın su şeker ilaçlarını almadığını, bugün çıkmaları gerektiğini söylediler. Avukatlar emniyet müdürlüğüne gidip müvekilleriyle görüşüp durumları hakkında açıklamalarda bulunacaklar.
Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Reklamlar