3 Mart 2017’den not

Direnişin 115. gününde toplanan 4500 imza YÖK’e teslim edildi. Nuriye ve Semih polis tacizini anlatıyor.

Yağmur Ne Güzel Yağıyor: 115. Gün

115. güne topladığımız imzaları teslim etme işiyle başladık. Dün Semih için toplananları MEB’e teslim etmiştik. Bugün de benim için toplanan imzaları YÖK’e götürdük. Dün facebook’ta yazdığım bir iletide, imza tesliminin saatini belirtmiştim. Ama özel bir çağrı yapmamıştım. Bugün YÖK’e gittiğimizde güvenlik şube polislerini Kurulun önünde bizi bekler vaziyette bulduk. Araçtan iner inmez fotoğraflarımızı çekmeye, kamera kaydına almaya başladılar.

İçeri giremeyeceğimizi söylediler. Kendilerini muhatap olarak görmediğimizi, içeri gireceğimizi söyledik ve girdik. Girişe kadar peşimizden geldiler. Yaptıkları her şeyi tartıştık. Kamera kaydı yapmalarını, peşimizden gelmelerini, orada bulunmalarını ve bizi engellemeye çalışmalarını teşhir ettik. Bir yurttaş olarak muhatabım olan kurumla ieltişimime polis nasıl müdahil olabilir? Benimle, YÖK adına nasıl konuşabilir? Orada polisin ne işi var? Çok açık bir şekilde taciz ediyorlar ve suç işliyorlar. Pazartesi günü, bugünkü polis tacizi hakkında da suç duyurusunda bulunacağız.

Yaptığımız her işin bu kadar ciddiye alınması, aslına bakarsanız hoşumuza gidiyor. Attığımız küçücük bir adımın, yaptığımız en ufak işin bile ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha anladık bugün. Bir de, bizim için imza atanlara karşı sorumluluğumuzu yerine getirdiğimiz için mutluyuz. Bugün 4500 imza verdik YÖK’e. Hep söylüyoruz, bu imzalar bizim için sayıdan çok ötedir. 4500 emek, 4500 göz, dokunduğumuz, derdini dinlediğimiz, derdimizi dinleyen 4500 insan. Onlara binlerce teşekkür. İmza toplamaya devam edeceğiz. Yine gideceğiz, o kapıları aşındıracağız!

Bugün sağanak yağmur vardı. Ağır ve sokakta geçen bir kıştan sonra bahar yağmuru çok iyi geldi. Gün boyu alan hiç boş kalmadı. Aynı yağmur altında, dostlarla birlikte ıslandık.

Bugün açlık grevi kararımızı ilan ettik. Onun heyecanıyla doluyuz. Gün sayıyoruz. Dur durak bilmeden çalışıyoruz. Kazanacağımıza çok inanıyoruz.

Yarın alandaki hava bir başka olacak. Açlığın ayak seslerini yarın alandan dünyaya taşıyacağız. Geliniz, efendim. Coşkumuzu paylaşınız. Her zamankinden daha çok, bekliyor olacağız.

Sevgi ve selamlarımla,

Nuriye

Reklamlar