1 Şubat 2017’den not

 

Sevgili Dostlar,

Malatya Beydağı Karakoluna gittik, Sibel’imizi uzaktan da olsa gördük. Konuştuk. Morali, sağlığı iyiydi, herkese çok selamı var. Su, şeker ve polar götürdük. Nezarethane soğukmuş, battaniye istedik bir de.

Sibel sahipsiz değil. Arkadaşımızın saçının teline gelen zararı içimize sindirmeyeceğiz. Bir yanımız Beydağı Karakolunda bu gece. Bizi böyle yürekten sahiplenen arkadaşımızı cezalandırmaya çalışıyorlar. Nafiledir çabaları. Direnen kamu emekçilerinin sahiplenilmesini engelleyemeyecekler. Gözaltında tutarak ne Sibel’i, ne de bizi yıldırabilirler.

Bizi işten atarak içimize bir kor attılar. Bu koru söndüremeyecekler. Çünkü bizim, Sibel gibi işten atılmayı beklemeden kamu emekçilerinin hakları için mücadele eden onurlu dostlarımız var.

Bu korun koca bir ateş olmasını engelleyemeyecekler. Çünkü biz birbirimizi çok severiz. Halk düşmanlarının asla anlayamayacağı, idrak edemeyeceği bir sevgiyle bağlıyız birbirimize.

Yarın sabah Sibel’i almaya gideceğiz. Onu aldıktan sonra yeniden Ankara’da direniş alanında, dostlarımızın yanında olacağız.

Kahrolsun Faşizm!
Yaşasın Kamu Emekçilerinin Ekmek ve Onur Mücadelesi!

İşlerini geri isteyen kamu emekçisi dostlarımıza destek olmak için bugün Malatya’dayız.

Bugün Malatya’daki kamu emekçilerine destek olmak için eylemlerine katıldım. Bodrum’dan ihraç edilen öğretmen Engin Karataş ve Zihin Engelliler Öğretmeni Sibel Balaç da destekçi olarak eylemdeydiler. Malatya’daki arkadaşlarla birlikte ben ve Engin Hoca serbest bırakıldık. Sibel Balaç ise keyfi bir şekilde gözaltında tutuluyor.

Sibel Balaç’a ve bana hem hastanede hem karakolda işkence yaptılar. Hastanede kelepçe taktılar. Sibel’e kelepçe takarken üstüne çıktılar. Karakolda üst araması bahanesiyle işkenceye devam ettiler. Malatya devlet hastanesinde adli muayene hekimi olarak çalışan (adını bilmediğim) kişi bizi kelepçeli bir şekilde muayene etmek istedi. Gözünün önünde Sibel’e işkence yapılmasına seyirci kaldı. Şimdi de Malatya polisi Sibel’i gözaltında tutarak suç işliyor.

Sibel Balaç Derhal Serbest Bırakılsın!
Emekçiyiz Haklıyız Kazanacağız!

Reklamlar