29 Kasım’dan not

Direniş güncesi (21. gün) ve çağrı

Dün direnişin 21. günüydü. Semih güncesinde, günümüzü pek güzel anlatmış. Tekrar etmeyeceğim. Direnişin yaydığı umut herkesi sarıyor. Destekçilerimize, her türlü ihtiyacımızı karşılayan dostlarımıza, halkımıza çok teşekür ederiz. Hiç yalnız kalmadık gün boyunca. Dün Şehir Plancıları Odasından dostlarımız ziyaretimize geldi. Onlara da ayrıca teşekkür ederiz. Mehmet Özer fotoğaf makinesiyle direnişe çok güzel kareler armağan etti. Varolsun!

tün hayatımız direnişe ayarlı. Ama mümkün olduğunca ülke gündemini takip etmeye çalışıyoruz. Bugün çok kötü bir haberle uyandık. Adana’da bir cemaat yurdunda, aralarında bir eğitmenin de olduğu 12 çocuk yanarak ölmüş. Çok acı. İnsanın boğazına bir yumruk oturuyor. Ateş düştüğü yeri yakar, denir. Ne mutlu ki, hâlâ insanız. İnsan kalma mücadelesi veriyoruz. Acıyı en derinimizde hissediyoruz. Bu çocukların ateşi bizi de yakıyor. Hepimizin, tüm Türkiye halklarının başı sağ olsun.

Üzülmenin kimseye faydası yok, biliyoruz. Yüreğimizi harlıyoruz: Bu adaletsiz düzen, aldığı her bir çocuk canı için bin kere, milyon kere kahrolsun! Bugün, katledilen tüm çocuklar için de direneceğiz. Harcı adalet olan bir düzen istiyoruz. Emekçilerin açlıkla terbiye edilmediği, çocukların çocuk gibi yaşayabildikleri bir düzen.

Dışarıda kar yağıyor. Ateşimizle ısıtacağız Yüksel’i. 12:30’da anıtın önündeyiz. Herkese sevgiler.

Nuriye

Oturma eyleminin ikinci gününde Semih öğretmen ve Nuriye hocaya destek büyüktü, bir çok insan ve kurum ziyarette bulundu.

Reklamlar